افزونه درگاه پرداخت آیدی پی برای پرستاشاپ

چگونگی نصب و پیکربندی درگاه پرداخت IDPay برای Prestashop 1.6

پرستاشاپ فروشگاهی محبوب است که وب‌سایتهای زیادی فعالیت های تجاری خود را بر پایه آن بنا نهاده‌اند. ماژول درگاه پرداخت آیدی پی برای پرستاشاپ هم‌اکنون در دسترس و قابل دانلود می‌باشد. پس از دانلود این افزونه، آن را از حالت فشرده خارج می‌کنیم. اکنون به پوشه‌ای که از حالت فشرده خارج شده است می‌رویم. در این پوشه، پوشه دیگری به نام idpay قرار دارد. پوشه idpay را کپی می‌کنیم. سپس به شاخه اصلی (جایی که پروژه Prestashop)‌ نصب شده است می‌رویم. سپس آن را در پوشه modules‌، قرار می‌دهیم.

اکنون مطابق با تصویر زیر به منوی ماژول‌ها >‌ پرداخت می‌رویم:

اکنون روی دکمه مشاهده تمام روش‌های پرداخت موجود کلیک می‌کنیم:

از لیست ظاهر شده، افزونه پرداخت IDPay را انتخاب می‌کنیم و سپس بر روی دکمه نصب کلیک می‌کنیم.

از آنجایی که این افزونه بر روی مخازن اصلی پرستاشاپ قرار ندارد، پیغام زیر ظاهر می‌شود. اکنون بر روی دکمه ادامه با نصب کلیک می‌کنیم تا به پیکربندی افزونه برویم:

در صفحه‌ای که ظاهر می‌شود و مطابق با تصویر زیر:

۱. API Key خودمان را در این قسمت وارد می‌کنیم. برای دریافت API Key بایستی به قسمت وب‌سرویس‌های من در داشبورد کاربری خود در وب‌سایت آیدی پی برویم. برای راهنمایی بیشتر در مورد API Key، می‌توانیم به اینجا مراجعه‌کنیم.

۲. برای این‌که عملکرد افزونه را آزمایش کنیم و بتوانیم پرداخت‌هایمان را شبیه‌سازی کنیم، گزینه آزمایشگاه را برروی بله قرار می‌دهیم. پس از تست و شبیه‌سازی، در محیط عملیاتی و واقعی بایستی گزینه آزمایشگاه را بر روی خیر قرار دهیم تا تراکنش‌ها به صورت واقعی انجام پذیرند.

۳. برای این‌که آیدی پی مبالغ تراکنش را به صورت ریال در نظر بگیرد، این گزینه را برابر با ریال قرار می دهیم. و اگر بخواهیم مبلغ تراکنش‌ها به تومان در نظر گرفته شود، گزینه تومان را انتخاب می‌کنیم. در واقع با انتخاب تومان، افزونه به صورت خودکار مبالغ را به ریال تبدیل می‌کند و به سمت درگاه پرداخت آیدی پی می‌فرستد.

۴. متن پیامی که به مشتری هنگام پرداخت موفق،‌نشان داده می‌شود.

۵. متن پیامی که به مشتری هنگام پرداخت ناموفق، نشان داده می‌شود.

پیکربندی مربوطه را انجام می‌دهیم و سپس بر روی دکمه ذخیره کن کلیک می‌کنیم.

در پایان از این‌که از درگاه پرداخت آیدی پی استفاده می‌کنید بسیار خوشحالیم و از شما سپاسگزاریم.

 

در راهنمای آیدی پی :

مطلب قبلی:

پلاگین پرداخت آیدی پی برای HikaShop

زمان مطالعه: ۲ دقیقه
مطلب بعدی:

افزونه درگاه پرداخت آیدی پی برای دروپال ۷

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.