افزونه درگاه پرداخت آیدی پی برای ووکامرس

استفاده از درگاه پرداخت آیدی پی برای فروشگاه‌ساز ووکامرس

همان‌گونه که می‌دانید ووکامرس یکی از شناخته‌شده‌ترین فروشگاه‌سازهایی است که برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس، ساخته شده است. به کمک افزونه‌های پرداختی که برای ووکامرس نوشته شده‌اند، می‌توان از عملیات پرداخت، استفاده کرد. ما درگاه پرداخت آیدی پی را برای ووکامرس ایجاد کرده‌ایم و برای راحتی شما همراهان گرامی، آن را در مخزن اصلی وردپرس منتشر کرده ایم. به راحتی با جستجو در مخزن وردپرس و نصب خودکار آن، می‌توان از خدمات پرداخت آیدی پی بهره جست.

برای نصب درگاه پرداخت آیدی پی  برای ووکامرس، مراحل زیر را دنبال می‌کنیم:

۱. ابتدا بایستی افزونه ووکامرس در وب‌سایت ما نصب شده باشد. برای بررسی این موضوع، بایستی ببینیم آیا منوی ووکامرس در پیشخوان مدیریتی ما وجود دارد یا خیر. همان‌گونه که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، ما از قبل این افزونه را در وردپرس خود نصب کرده‌ایم:

۲. اکنون برای نصب درگاه پرداخت آیدی پی، مطابق تصویر زیر، کافیست به منوی افزونه‌ها > افزودن برویم:

۳. مطابق تصویر زیر،‌در صفحه باز شده، به قسمت جستجوی افزونه‌ها می رویم:

عبارت idpay را در قسمت جستجوی افزونه‌ها، وارد  میکنیم. همان‌گونه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، افزونه‌های پرداخت آیدی‌پی به همراه افزونه «درگاه پرداخت آیدی پی برای ووکامرس» در لیست افزونه‌ها ظاهر می‌شود. برروی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک می‌کنیم تا درگاه پرداخت آیدی پی از روی مخزن رسمی وردپرس، شروع به دانلود شدن کند.

پس از این‌که دانلود درگاه پرداخت آیدی پی به پایان رسید، بر روی دکمه فعال کردن کلیک می‌کنیم. با این کار، فروشگاه‌ساز ووکامرس ما به درگاه پرداخت‌ آیدی پی مجهز خواهد شد.

اکنون به منوی ووکامرس می‌رویم و از زیرمنوی ظاهر شده، مطابق با تصویر زیر، بر روی پیکربندی کلیک می‌کنیم:

در صفحه ظاهر شده، به زیانه پرداخت‌ها می‌رویم:

همان‌گونه که  در تصویر زیر مشاهده می‌شود، درگاه پرداخت آیدی پی در لیست درگاه‌های پرداخت ووکامرس قرار گرفته است. اکنون مطابق با تصویر زیر، در قسمت فعال شده که در مقابل آیدی پی قرار گرفته است کلیک می کنیم تا فعال شود. سپس برروی دکمه مدیریت، کلیک می‌کنیم تا به تنظیمات درگاه برویم:

اکنون مطابق با تصویر زیر،‌ تنظیماتی که مربوط به درگاه پرداخت آیدی پی است را وارد می‌کنیم:

۱. در فیلد API Key بایستی یک API Key که قبلا ایجاد کرده‌ایم را وارد کنیم. اگر قبلا یک API Key برای فروشگاه ساز خود ایجاد نکرد باشیم، بایستی به قسمت وب‌سرویس‌های مندر وب‌سایت آیدی پی برویم و یک API Key ایجاد کنیم.

۲. اگر بخواهیم درگاه پرداخت‌آیدی پی را به صورت آزمایشی استفاده کنیم و فروشگاه خودرا تست کنیم و به نوعی پرداخت‌هایمان را شبیه سازی کنیم، می‌توانیم گزینه سندباکس را فعال نماییم. پس از این‌که عملیات تست درگاه و فروشگاه به پایان رسید، این گزینه را غیرفعال می‌کنیم تا پرداخت‌ها به صورت واقعی و عملیاتی انجام ‌شوند و نه به صورت شبیه‌ سازی شده.

۳. اگر یکی مشتری پرداختی انجام دهد و تراکنش او با موفقیت انجام شود، می‌توانیم یک متن سفارشی، مبنی بر موفقیت آمیز بودن تراکنش، به او نشان دهیم. 

۴. در صورتی که به هرنحوی عملیات پرداخت مشتری، با شکست مواجه شود، می توانیم یک متن سفارشی به او نمایش دهیم.

از این‌که از درگاه پرداخت آیدی پی برای ووکامرس استفاده می‌کنید، بسیار سپاسگزاریم، امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد.

 

در راهنمای آیدی پی :

مطلب قبلی:

ارسال رسید پرداخت از طریق وب هوک

زمان مطالعه: ۱ دقیقه
مطلب بعدی:

افزونه درگاه پرداخت آیدی پی برای Easy Digital Downloads

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

۲ دیدگاه

سلام.
امروز افزونه درگاه پرداخت آیدی پی برای ووکامرس رو در سایتم نصب کردم ولی در مرحله نهایی قبل از ارسال به درگاه ، خطا میده.لطفا راهنمایی بفرمایید
نسخه وردپرس : ۴.۹.۸
Notice: تابع order_total به‌صورت نادرست فراخوانی شد. Order properties should not be accessed directly. Backtrace: require('wp-blog-header.php'), require_once('wp-includes/template-loader.php'), include('/themes/newsgem/page.php'), get_template_part, locate_template, load_template, require('/themes/newsgem/template-parts/content-page.php'), the_content, apply_filters('the_content'), WP_Hook->apply_filters, call_user_func_array, do_shortcode, preg_replace_callback, do_shortcode_tag, call_user_func, WC_Shortcodes::checkout, WC_Shortcodes::shortcode_wrapper, call_user_func, WC_Shortcode_Checkout::output, WC_Shortcode_Checkout::order_pay, wc_get_template, include('/plugins/woocommerce/templates/checkout/order-receipt.php'), do_action('woocommerce_receipt_WC_IDPay'), WP_Hook->do_action, WP_Hook->apply_filters, call_user_func_array, WC_IDPay->idpay_checkout_receipt_page, WC_Abstract_Legacy_Order->__get, wc_doing_it_wrong لطفاً برای اطلاعات بیشتر،

درود بر شما
سپاس از گزارش خطایی که دادید. به زودی در روزهای آینده یک به‌روزرسانی انجام خواهیم داد و مشکلی که فرمودید را برطرف می‌کنیم.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.