مزیت کیف پول الکترونیک

۱۲ مزیت استفاده از کیف پول الکترونیکی که باید بدانید!

در چند سال گذشته، کیف پول الکترونیک به طور گسترده‌ای پذیرفته شده‌است. این کیف پول مزایای مختلفی دارد.

یک کیف پول الکترونیکی که گاهی "کیف پول دیجیتال" یا "e-wallet" نامیده می‌شود، یک نسخه الکترونیکی از کارت پرداخت است که مجاز به انجام معاملات به نیابت شما است. این کیف پول معمولا بر روی یک دستگاه قابل حمل، مانند یک گوشی هوشمند، وجود دارد، هر چند که کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ‌ها نیز می‌تواند کیف الکترونیکی داشته باشند.

کیف پول الکترونیکی باید به دبیت کارت و یا کردیت کارت خاصی مربوط باشد تا به درستی عمل کند. ممکن است یک الزام برای مرتبط کردن کیف پول الکترونیکی به حساب بانکی وجود داشته باشد. سپس، از طریق استفاده از اطلاعات و نرم‌افزار، مصرف کنندگان می‌توانند از کیف پول الکترونیکی خود برای پرداخت اقلام خریداری شده به جای حمل یک کیف پول فیزیکی برای پرداخت با کارت استفاده کنند. چندین مزیت برای استفاده از کیف پول الکترونیکی برای تسهیل در پرداخت ها وجود دارد که در این مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد.

فهرست مزایای کیف پول الکترونیکی

۱.استفاده از کیف پول الکترونیکی برای بسیاری از مصرف کنندگان راحت‌تر است.

زمانی که یک کیف پول الکترونیکی حمل می‌کنید، می‌توانید تعداد کارت‌هایی که هنگام سفر حمل می‌کنید را محدود کنید. شما دیگر نیازی نیست که مقدار زیادی پول نقد با خود به همراه داشته باشید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به دستگاه خود چند ضربه بزنید تا مبلغ را پرداخت کنید، یا دستگاه سیار تان را اسکن کنید تا هزینه مواردی را که خریداری کرده اید پرداخت کنید. این به این معنی است که شما دیگر کیسه پر از اقلام را در هر جایی که می‌روید حمل نمی کنید.

۲.کیف پول الکترونیکی دسترسی به انواع دیگر کارت‌ها را فراهم می‌کند.

کیف پول الکترونیکی معمولا کردیت کارت ها و دبیت کارت ها را ذخیره می‌کند. آن‌ها می‌توانند برای انواع مختلفی از کارت‌ها استفاده شوند، با این حال ارایه‌دهنده باید با کیف پولی که استفاده می کنید سازگار باشد. این بدین معنی است که شما می‌توانید کارت‌های پاداش، کارت‌های وفاداری و حتی کوپن‌های داخل کیف پول دیجیتال خود را ذخیره کنید و این مزیت به شما اجازه می‌دهد از یک سبک زندگی بدون کاغذ لذت ببرید.

مرتبط بخوانید: دبیت کارت چیست؟!

۳. کیف پول الکترونیکی امنیت بیشتری را ارائه می‌دهد.

اگر یک بسته پول نقد در جیب خود دارید که گم می شود، هیچ گزینه ای در دسترس شما برای بازیابی پولتان ندارید. از دست دادن کارت‌های اعتباری تان به این معنی است که شما باید با ارائه دهنده کارتتان تماس بگیرید تا کارت را لغو کنید، سپس یک کارت جدید خواهید داشت. با یک کیف پول الکترونیکی، اطلاعات از طریق یک ارایه‌دهنده شخص ثالث ذخیره می‌شود. آن با گذرواژه یا بیومتری شما قفل شده‌است. حتی اگر دستگاه خود را از دست بدهید، باز هم با تهیه دستگاه جدید به کیف پول الکترونیکی خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

۴. کیف پول الکترونیکی را می توان در اکثر خرده فروشان و فروشگاه‌های آنلاین به کار برد.

در چند سال گذشته، کیف پول الکترونیک به طور گسترده‌ای پذیرفته شده‌است. اغلب مکان‌هایی که کارت ها را قبول می‌کنند به شما این امکان را می‌دهد که با کیف پول الکترونیکی خود پرداخت کنید. اگرچه هنوز مناطقی وجود دارند که از فن‌آوری‌های پردازش قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، که برخی از محصولات یا دسترسی به خدمات را محدود می‌سازد اما تعداد خرده فروشان که دسترسی به این روش را فراهم می‌کنند، هر ساله افزایش می‌یابد.

مرتبط بخوانید: دایرکت دبیت چیست؟

۵. کیف پول الکترونیک به کاربران نیاز دارد تا هر تراکنش را مجاز کنند.

در هنگام آغاز معامله، کیف پول الکترونیکی مانند یک دبیت کارت عمل می‌کند. آن‌ها به شما نیاز دارند که رمز عبور خود را وارد کنید تا به اجازه انجام پرداخت را بدهید. برای دستگاه‌هایی با بیومتری، انجام پرداخت به اثر انگشت شما نیاز خواهد داشت. این به شما لایه دیگری از امنیت در برابر خریدهای غیر مجاز و یا ریسک‌های مالی مرتبط با سرقت هویت فراهم می کند.

۶. ممکن است به پاداش‌های جدید دسترسی داشته باشد.

بسیاری از کیف پول الکترونیکی، برای تشویق مصرف کنندگان به استفاده از آن‌ها به جای روش‌های پرداخت سنتی، پاداش‌هایی را پیشنهاد می‌کنند. ممکن است برای خرید خاصی از جمله سوخت، غذا، یا سفر تخفیف بدهند. برخی از کسب و کارها ممکن است با کیف پول الکترونیکی شما کار کنند تا تخفیف‌های ویژه‌ای ارائه دهند. این بدین معنی است که شما می‌توانید بدون تغییر عادات مصرفی خود، پول خود را پس‌انداز کنید. شما در حال تغییر دادن نحوه پرداخت پول برای این آیتم‌ها هستید.

مزیت کیف پول الکترونیک

۷. کیف پول الکترونیکی می‌تواند با بودجه شما کمک کند.

بسیاری از کیف پول الکترونیکی می‌توانند به شما در پی‌گیری عادات مالی تان کمک کنند. برخی از آن‌ها ممکن است گزارش‌هایی تهیه کنند که دسته‌های خاصی از هزینه‌ها را به شما نشان می‌دهند. همچنین می‌توانید بودجه‌های ثابت را به مقوله‌های هزینه خاص تخصیص دهید تا اطمینان حاصل کنید که شما بیش از آنچه که باید در موارد خاص خرج نمی‌کنید. اگر یک مورد بلیط بزرگ برای خرید دارید، با این حال، می‌توانید این ویژگی را غیرفعال کنید تا مطمئن شوید پول کافی برای پرداخت پول وجود دارد.

۸. عدم نیاز به حمل کارت های بانکی مختلف

اگر شبیه بیشتر مردم باشید، گوشی شما همیشه با شما است. اگر شما بتوانید کارت‌های پرداخت خود را در کیف پول دیجیتال ذخیره کنید، می‌توانید در پذیرش مغازه‌ها بدون نیاز به حمل کیف پول فیزیکی خود پرداخت ها را انجام دهید؛ یعنی یک مورد کم‌تر برای حمل.

۹. سازماندهی

یک کیف دیجیتال می‌تواند به شما کمک کند همه چیز را از کارت‌های اعتباری، کارت‌های عضویت، کارت‌های اشتراک مشتری و چیزهای دیگر سازماندهی کنید.

مرتبط بخوانید: بررسی اعتبار صفحه پرداخت اینترنتی : ۶ روش واقعا کاربردی!

۱۰. با استفاده از کیف پول الکترونیکی فرم های آزاردهنده وجود ندارد.

آیا تا به حال یک معامله آنلاین را رها کرده‌اید چون تکمیل کردن فرم‌های شما خیلی بلند و طاقت‌فرسا هستند؟ کیف پول دیجیتال شما را قادر می‌سازد که از برخی از فرم های آزاردهنده صرف‌نظر کنید.

۱۱.تخفیف ها و پاداش ها

شما اغلب در کیف دیجیتال خود ترفیع و پاداش‌هایی را پیدا خواهید کرد و می‌توانید به اطلاعات در یک نگاه دسترسی داشته باشید.

۱۲.هزینه‌ها

کیف پول دیجیتال معمولا همه این تسهیلات را رایگان عرضه می‌کند. با این حال، برخی تراکنش ها می‌توانند با یک هزینه یکنواخت مانند بارگذاری مجدد یک کارت پیش‌پرداخت در کیف پول از یک منبع دیگر مثل یک کارت اعتباری انجام شوند. اما برای اغلب تراکنش ها، راحتی و سادگی یک کیف دیجیتال هزینه‌ی دیگری ندارد.

در مطالب آیدی پی :

دبیت کارت
مطلب قبلی:

دبیت کارت چیست؟!

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.