کیف پول دیجیتال

مقایسه کیف پول های دیجیتال

یک کیف پول دیجیتال مانند یک نسخه الکترونیکی از کیف پول فعلی شما می باشد. این به شما این امکان را می ‌دهد که اطلاعات مالی خود را ایمن نگه دارید.

کیف پول دیجیتال را به عنوان آینده پرداخت‌ ها توصیف کرده‌اند و به شما اجازه می‌ دهد که تمام کارت‌ها و حساب‌های بانکی خود را در تلفن همراهتان نگه دارید. اما همه کیف پول دیجیتال دارای یک ویژگی مشابه نیستند، بنابراین بهترین انتخاب به این بستگی دارد که شما چگونه می ‌خواهید از آن استفاده کنید.

کیف پول دیجیتال چیست؟

یک کیف پول دیجیتال مانند یک نسخه الکترونیکی از کیف پول فعلی شما می باشد. این به شما این امکان را می ‌دهد که با ابزار دیجیتالی خود، اطلاعات مالی خود را پنهان کنید تا آن را ایمن نگه دارید.

یک کیف پول دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

اکثر کیف پول دیجیتال از طریق اپلیکیشن ‌ها در گوشی شما کار می ‌کنند. این برنامه، خریدهای شما را از طریق رمزنگاری و گواهی‌ نامه ‌های دیجیتالی برای امنیت فرآیند های پرداخت از مصرف‌کننده به فروشنده، تایید می ‌کند.

اغلب پرداخت‌ها از NFC، یک فن‌آوری که به فرکانس‌های رادیویی اجازه برقراری ارتباط با یکدیگر را می‌ دهد استفاده می‌ کنند.

کدام کیف پول های دیجیتال در دسترس است؟

کیف پول های جدید دائما ایجاد می‌ شوند، اما چند گزینه‌ وجود دارد که در حال حاضر بر بازار حاکم هستند.

کیف پول های دیجیتال رایج

مقایسه کیف پول های رایج دنیا
کیف پول دیجیتال
کیف پول دیجیتال
کیف پول دیجیتال اپل پی

شما می ‌توانید از اپل پی در فروشگاه ها با نگه داشتن آیفون و یا اپل واچ در نزدیکی کارتخوان و قرار دادن انگشت‌ بر روی Touch ID یا بهره گیری از ویژگی Face ID  استفاده کنید. با این حال، قابلیت اصلی آن به صورت آنلاین با مرورگر سافاری است، که در آن شما می ‌توانید با هر دستگاه اپل، بدون نیاز به ایجاد یک اکانت وب سایت و یا دادن هر گونه اطلاعات شخصی خرید خود را انجام دهید. شماره کارت شما در دستگاه شما و یا سرورهای اپل ذخیره نمی‌ شود و به شما اجازه می‌ دهد که با امنیت بیشتری خرید کنید.

 

کیف پول دیجیتال
کیف پول دیجیتال گوگل پی

با گوگل پی، شما می‌ توانید خرید آنلاین یا شخصی را با استفاده از گوشی خود انجام دهید. مانند اپل پی، در هر جایی که نماد پرداخت غیر تماسی را ببینید، این کیف پول دیجیتال در دسترس است. به علاوه، گوگل به شما اجازه می ‌دهد تا کارت‌ های عضویت خود را به کیف پول دیجیتال خود اضافه کنید تا بتوانید در زمان خرید از آن ها استفاده کنید.

مرتبط بخوانید: راهنمای جامع دریافت رمز یکبار مصرف

 

 

کیف پول دیجیتال
کیف پول دیجیتال استوکارت

یک اپلیکیشن برای شکارچیان معامله و آن‌ هایی که می‌خواهند اول شوند. استوکارد به شما اجازه می ‌دهد تا کارت‌های عضویت را در گوشی هوشمند خود و یا ساعت هوشمند، بدون هیچ گونه ثبت نام، حمل کنید. فقط اپلیکیشن را دانلود کنید، چند ثانیه را صرف اضافه کردن هر کارت عضویت موجود به کیف پول استوکارت خود کنید، و می ‌توانید هر جا که می‌روید، تخفیف داشته باشید. در هر دو فروشگاه اپل اپ استور و گوگل پلی در دسترس است.

مرتبط بخوانید: انواع کلاهبرداری های اینترنتی : روش هایی که باید بدانید!

کیف پول دیجیتال
کیف پول دیجیتال پی پال

PayPal  یکی از رایج‌ ترین روش‌ها برای خرید آنلاین اقلام است. شما می ‌توانید آن را به کارت اعتباری، دبیت کارت یا حساب بانکی متصل کنید و از آن در فروشگاه‌ های آنلاین در سرتاسر دنیا استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید از PayPal در فروشگاه ‌ها استفاده کنید، باید از گوگل پی استفاده کنید.

کیف پول دیجیتال
مستر پاس

با استفاده از Mastercard، اطلاعات مالی و اطلاعات مربوط به ارسال را ذخیره می‌ کند تا شما بتوانید به هنگام خرید آنلاین به سرعت تسویه کنید. این کیف پول دیجیتال با هر کارت یا حساب بانکی کار می‌ کند و هر جا که لوگوی Masterpass  را به صورت آنلاین ببینید در دسترس است.

 

 

کیف پول دیجیتال
ویزا چک اوت

مانند پی پال، ویزا چک اوت زمانی که شما آنلاین خرید می‌ کنید و چه از یک کامپیوتر، تبلت یا تلفن همراه استفاده می‌ کنید، پرداخت آنلاین را آسان می ‌کند. می‌توانید هزینه را در هر وب سایتی بپردازید که در آن ویزا چک اوت پذیرفته شده است بدون وارد کردن مجدد به اطلاعات کارت اعتباری تان! اما در حال حاضر در فروشگاه ‌ها کار نمی‌کند - فقط به صورت آنلاین می توانید از آن استفاده کنید.

مرتبط بخوانید : آیا بیت کوین/بلاکچین برای انتقالات پولی بین‌المللی منطقی هستند؟ (قسمت اول)

کیف پول دیجیتال
کیف پول دیجیتال سامسونگ پی

یک انتخاب محبوب دیگر، سامسونگ پی است که به شما این اجازه را می ‌دهد که به صورت آنلاین، در برنامه‌ ها و یا با استفاده از ابزار سامسونگ پول پرداخت کنید. این بسیار شبیه به اپل پی یا گوگل پی عمل می‌کند، و از اثر انگشت، شماره PIN  یا کارت شناسایی برای تایید هویت شما استفاده می‌ کند و اطلاعات مالی شما را ایمن نگه می‌دارد.

کیف پول مبتنی بر بانک

برخی از بانک‌ها، کیف پول دیجیتال خود را دارند که به طور یکپارچه با حساب‌ها و کارت‌ های پیشنهاد شده کار می‌ کنند.برای مثال، بانک Chase  برنامه Chase Pay  را ارائه می کند.

عبارات رایجی که در هنگام مقایسه کیف پول دیجیتال با آن مواجه خواهید شد، عبارتند از:

ارتباطاتی از راه نزدیک (NFC): این یک روش انتقال داده است که به دو دستگاه اجازه می ‌دهد تا در فاصله چند اینچی از یکدیگر ارتباط برقرار کنند. کاربردها عبارتند از معاملات غیرتماسی، تبادل داده یا شکلی از ارتباطات پیچیده.

پرداخت بدون تماس (Contactless payments): این به روش ‌های پرداخت اشاره دارد که به وسایل برای لمس کردن نیاز ندارند. به عنوان مثال، یک کارت اعتباری نیاز به تماس دارد، در حالی که تکان دادن تلفن بر روی خواننده بدون تماس است.

شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) : این تکنولوژی استفاده از فرکانس رادیویی برای انتقال داده‌ها و اطلاعات است. NFC نوعی از RFID  است که برای پرداخت غیرتماسی مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

رمزنگاری (Encryption) : این روش رمزگذاری کردن پیام‌ها است به گونه‌ای که تنها افراد مجاز بتوانند آن را درک کنند. برای در امان نگه داشتن اطلاعات مالی شما از هکرها به کار می‌ رود.

 

من با کیف پول دیجیتال چه کارهایی می‌توانم انجام دهم؟

هر کیف دارای ویژگی‌های متفاوتی خواهد بود و برخی از آن‌ها ممکن است مفیدتر از بقیه باشند. استفاده رایج از کیف پول دیجیتال:

  • خرید آنلاین از دستگاه شما
  • انجام مقایسه بین آیتم ها
  • پرداخت قبض‌های مختلف
  • به دست آوردن امتیاز با همه برنامه‌های پاداش تان
  • ذخیره‌سازی اطلاعات شخصی
  • پرداخت‌های فر به فرد
آیا می‌توانم از یک کیف پول دیجیتال استفاده کنم تا پول نقد از ATM دریافت کنم؟

بله، می ‌توانید از یک دستگاه ATM برای دریافت پول نقد با استفاده از کیف پول دیجیتال خود و گوشی هوشمندتان استفاده کنید. اما این فن‌آوری نسبتا جدید است و به این معنی است که شما نمی‌ توانید از همه دستگاه‌های خود پرداز پول نقد بگیرید - شما باید به دنبال یک دستگاه با نماد غیرتماسی باشید.

چگونه کیف پول های دیجیتال را مقایسه کنم؟

زمانی که کیف پول ها را مقایسه می ‌کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

امنیت: اطمینان حاصل کنید که کیف پول دیجیتال شما دارای چندین معیار امنیتی در جایی مانند رمزنگاری برای هر تراکنش، حفاظت از بدهی صفر یا بیمه برای خرید شما است. اگر شما دو بار اشتباه کنید باید روشی وجود داشته باشد تا مانع انجام پرداخت شود. تنظیم نام کاربری، رمز عبور و پین را در نظر بگیرید.

عملکرد: اگر قصد دارید از کیف پول دیجیتال خود در فروشگاه ‌ها استفاده کنید، باید از NFC برای پرداخت آسان که سریع و مناسب هستند استفاده کنید. همچنین می‌ توانید با تکان دادن وسایل خود و یا انتقال الکترونیکی به راحتی به دوستان و خانواده خود پول بدهید.

دسترسی به خرید آنلاین: اگر به طور مرتب به صورت آنلاین خرید می ‌کنید، ممکن است ایده خوبی برای استفاده از یک کیف پول دیجیتالی باشد که توسط خرده فروشان آنلاین مورد علاقه شما مورد پذیرش است. همچنین، آیا کیف پول، اطلاعات حمل و نقل را برای انجام تسویه آسان‌تر ذخیره می‌ کند؟

پاداش: اگر از برنامه‌ های پاداش استفاده می‌ کنید، چک کنید که آیا قادر خواهید بود آن‌ها را با کیف پول دیجیتال خود مرتبط کنید تا زمانی که خرج می‌ کنید به طور خودکار امتیاز بگیرید.

سازگاری: بررسی کنید تا مطمئن شوید که می ‌توانید حساب بانکی و کارت‌ های خود را با کیف پولی که می ‌خواهید هماهنگ کنید و این کار بر روی گوشی شما کار می‌ کند. برخی از کیف‌های پول دیجیتال تنها با نام‌ های تجاری و بانک ‌های خاص کار می‌کنند

مزایا و معایب کیف پول دیجیتال چیست؟

مزایا

امنیت: یک کیف پول سنتی را می توان به سرقت برد. کیف پول دیجیتال برای حفظ امنیت اطلاعات مالی شما از رمزنگاری استفاده می ‌کند. حتی اگر گوشی خود را از دست بدهید، باز هم می ‌توانید کارت‌های خود را ایمن نگاه دارید.

سهولت استفاده: شما می ‌توانید همه کارت ‌ها و حساب خود را در یک اپلیکیشن نگه دارید تا بتوانید به راحتی روش ‌های پرداخت متفاوتی را پیگیری کنید.

معایب

تکنولوژی جدید: همه فروشندگان روش‌ های پرداخت غیرتماسی را ندارند، که به این معنی است که شما هنوز هم باید از پول نقد و یا یک کارت در برخی فروشگاه‌ها استفاده کنید.

مرتبط بخوانید: نقش حیاتی هوش مصنوعی در فناوری پرداخت

با کیف پول دیجیتال از چه مواردی می توان اجتناب کرد؟

فراموش کردن امنیت: همیشه از اطلاعات خود با گذرواژه یا PIN  در صورتی که کیف پول دیجیتال گم شده‌ باشد یا دزدیده شود، محافظت کنید. مهم است که شما همیشه می ‌توانید اطلاعات شخصی خود را از کیف پول دیجیتال خود حذف کنید، بنابراین هیچ‌ کس به جز شما به آن دسترسی ندارد.

فراموش کردن حریم خصوصی: برای اجتناب از چیزهایی مانند سرقت هویت، مهم است که همیشه مراقب سایتی باشید که در حال ورود به اطلاعات شخصی خود هستید. اگر در صفحه وب هستید، همیشه به دنبال نماد قفل در نوار آدرس هستید تا تایید کنید که صفحه وب امن است.

سوالات پر تکرار

 کدام مورد از کیف پول های دیجیتال در اپ استور اپل در دسترس هستند؟

اپل پی، استوکارد و پی پال از اپ استور در دسترس هستند.

کدام مورد از کیف پول های دیجیتال در گوگل پلی در دسترس هستند؟

گوگل پی، استوکارد و پی پال از گوگل پلی در دسترس هستند.

آیا کیف پول دیجیتال همان کیف پول بیت کوین هستند؟

نه، آن‌ها مثل هم نیستند. کیف پول ارزهای دیجیتال، برنامه‌ های کاربردی یا نرم ‌افزاری هستند که به شما این امکان را می‌ دهد که ارزهای دیجیتال خود را ذخیره و منتقل کنید.

نتیجه گیری

کیف پول دیجیتال سریع، ساده و ایمن است که احتمالا به همین دلیل است که آن‌ها به سرعت محبوب می‌شوند. گزینه‌ های موجود را برای پیدا کردن کیف پولی که برای شما مناسب است مقایسه کنید. برای بیش‌ترین استفاده از آن، حساب‌ های بانکی را مقایسه کنید تا پیدا کنید که با کدام کیف پول که می ‌خواهید کار می کند.

در مطالب آیدی پی :

پرداخت دیجیتال
مطلب قبلی:

۸ ترند برتر پرداخت دیجیتال برای ۲۰۲۰

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

۲ دیدگاه

پای نتورک یه ارز دیجیتال جدید شبیه بیت کویین هست که توسط سه استاد دانشگاه اسنتفور طراحی و راه اندازی شده و چون هنوز در مرحله اول (ایردراپ) قرار داره به طور ۲۴ ساعته رایگان ارز رو بین کاربرا تقسیم میکنه و توی یک سال تونسته ۴ میلیون کاربر پیدا کنه(بیت کویین توی ۳ سال تونست این تعداد مخاطب رو بدست بیاره!)

در پایان سال ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ در صرافی های بین المللی قیمت گذاری میشه و دیگه رایگان استخراج نمیشه برای همین حدودا یک سال دیگه وقت هست تا ارز رو رایگان بدست بیاریم.
برای استخراج ارز باید برنامه رو با شماره تلفن یا اکانت فیس بوک و کد معرف :
mzma1990
نصب کنید و در ابتدا با این کد یک سکه پای رایگان به شما تعلق میگیره?
بدون مصرف اینترنت و باتری گوشی ارز رو استخراج میکنه(حداقل روزی ۶ سکه pi )
هر ۲۴ ساعت کافیه آنلاین بشی و در برنامه علامت ⚡️رو ضربه بزنی تا دوباره فعال بشه و این کار هر ۲۴ ساعت یکبار حتما باید تکرار بشه و فراموش نکنیم چون استخراج ارز قطع میشه.

لینک دانلود مستقیم از گوگل پلی:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blockchainvault

پای نتورک یه ارز دیجیتال جدید شبیه بیت کویین هست که توسط سه استاد دانشگاه اسنتفور طراحی و راه اندازی شده و چون هنوز در مرحله اول (ایردراپ) قرار داره به طور ۲۴ ساعته رایگان ارز رو بین کاربرا تقسیم میکنه و توی یک سال تونسته ۴ میلیون کاربر پیدا کنه(بیت کویین توی ۳ سال تونست این تعداد مخاطب رو بدست بیاره!)

در پایان سال ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ در صرافی های بین المللی قیمت گذاری میشه و دیگه رایگان استخراج نمیشه برای همین حدودا یک سال دیگه وقت هست تا ارز رو رایگان بدست بیاریم.
برای استخراج ارز باید برنامه رو با شماره تلفن یا اکانت فیس بوک و کد معرف :
mzma1990
نصب کنید و در ابتدا با این کد یک سکه پای رایگان به شما تعلق میگیره?
بدون مصرف اینترنت و باتری گوشی ارز رو استخراج میکنه(حداقل روزی ۶ سکه pi )
هر ۲۴ ساعت کافیه آنلاین بشی و در برنامه علامت ⚡️رو ضربه بزنی تا دوباره فعال بشه و این کار هر ۲۴ ساعت یکبار حتما باید تکرار بشه و فراموش نکنیم چون استخراج ارز قطع میشه.

لینک دانلود مستقیم از گوگل پلی:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blockchainvault

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.